Plymovent SCS Diluter Pro on vapaasti asennettava ilmanpuhdistusjärjestelmä ilman putkistojen asennusta. Kapasiteetti 9 000 m3/h.
Plymovent Diluter Pro – tehokkain tapa puhdistaa hitsaamon ilma
Plymovent Diluter Pro on kokonaisvaltainen yleisilman suodatusratkaisu hitsaamoihin, joissa kohdepoisto ei riitä tai suurten kappaleiden vuoksi ole mahdollista. Järjestelmä poistaa tehokkaasti hitsaussavun taustapitoisuuden, hävittää näkyvän savusumun ja luo välittömästi puhtaamman, terveemmän ja viihtyisämmän työympäristön.
Plymovent Diluter Pro:n edut:
SCS Diluter Pro on vapaasti asennettava ilmanpuhdistusjärjestelmä ilman putkistojen asennusta. EDS vähentää taustalla olemassaolevan ilmanvaihdon kanssa hitsauksessa syntyviä ilman epäpuhtauksia työympäristön ilmasta. SCS Diluter Pro koostuu suodatinyksiköstä, puhaltimesta joka on asennettu äänieristyskoteloon sekä tuloilmayksiköstä jossa on säädettävät ilmanohjaimet ja äänenvaimennin. SCS Diluter Pro on varustettu älykkäillä ohjausjärjestelmällä ControlPro. Puhallin on taajuusmuuttajaohjattu ja automaattinen tehonsäätö (integroitu paine-eroautomatiikka). Suodatinyksikkö on varustettu kipinäesisuodattimella. RoboCleanPlus suodatinpuhdistus puhdistaa suodattimet paineilmalla. Pöly ja lika putoavat alapuoliseen pölysäiliöön. Katso lisätiedot esitteestä.
Suosittelemme lisäksi 50% Diluter järjestelmän ilmamäärästä ulkoa tulevaa korvaavaa ilmaa muun yleisilmanvaihdon avulla.
Hitsauskaasujen vakavat terveysriskit Tutkimustieto hitsaussavun vaarallisuudesta on selkeä:
Ota yhteyttä
MDB Diluter Pro on vapaasti asennettava ilmanpuhdistusjärjestelmä ilman putkistojen asennusta. Kapasiteetti 9 000 -12 000 m3/h.
PushPull on itsenäinen yleinen suodatusjärjestelmä, joka on kehitetty vähentämään ja hallitsemaan hitsauskaasujen taustapitoisuutta tuotantotiloissa. Jos työkappaleet ovat liian suuria imuvarsilla katettaviksi tai jos hitsaaja liikkuu koko ajan eri kohteiden välillä, kohdepoisto ei ehkä ole mahdollinen.
Plymovent MultiDustBank Pro on suodatusjärjestelmä hitsaussavuille. Suodatinpuhdistusautomatiikka on progressiivinen suodatinpatruunoiden kunnon seurannalla ja aktivoi puhdistuksen likaisuusasteen mukaisesti. Puhdistus tapahtuu pääosin kun puhallin on pysähtynyt.
Petri Järvinen (Myyntipäällikkö) Puhelinnumero: 0400 302 746 Sähköposti: petri.jarvinen@tammiholma.fi