Kaipaatko tehoja lattiamateriaalien poistoon?

 

 
 

 

 

 

CONTEC MULE B

lattianhoitokone

5.380 €

 

Hienoa, että kiinnostuit MULE B lattianhoitokoneesta, meillä on sinulle hyviä uutisia. Tarjoamme konetta nyt lattia- ja asbestiurakoitsijoille hintaan 5.380 € (ALV 0 %). MULE B on saksalaisen CONTECin valmistama ammattikäyttöön tarkoitettu lattiapäällysteiden poistokone. Olet jo luultavasti tutustunut suosittuun hiomakoneeseen CONTEC ALPHAan tai muihin kyseisen valmistajan tuotteisiin kuten CONTEC CT200 betonirouhimeen. Näiden perusteella tiedät jo, että valitessasi CONTECin, saat:

 

1. Pitkäikäisen ja käyttöä kestävän koneen

2. Innovatiiviset ratkaisut: Esimerkiksi sekä MULE B lattianpäällysteiden poistokone että ALPHA lattianhiomakone on suunniteltu niin, että niillä voi työskennellä aivan seinän vieressä. Tällöin työskentely nopeutuu, kun seinänvierustoja varten ei tarvitse käyttää eri konetta tai pahimmillaan työskennellä käsin.

3. Tammiholman osaavan myynnin ja huollon tuen

4. Kustannustehokkaan koneen: Hinta nyt vain 5.380 € (alv 0 %)

 

 

MULE B Lattianpäällysteiden poistokoneen tekniset tiedot:

 

  • Iskumoottorin työnopeus on 2800 iskua minuutissa.
  • Lisäksi Mule B:n vakio-ominaisuuksiin  kuuluvat irrotettavat ja säädettävät lisäpainot (lisää teräpainetta tai vetopitoa
    pyörille).
  • Työmukavuutta lisäävät tärinävaimennetut käsikahvat.
  • Työleveys 250-350 mm
  • Iskumoottori 1,1 kW / 230 V / 2800 rpm
  • Erillinen ajomoottori 0,37kW siirtokuljetuksiin
  • Korkeus 104-111 cm
  • Kokonaispaino 122 kg (josta lisäpainot noin 55 kg)
  • Useita terävaihtoehtoja: 270 mm US taivutetut kulmat, 250 mm suora, 350 mm suora pituus 78 cm, leveys 50 cm
  • Terää voidaan säätää neljään eri asentoon pulttien avulla (kuva alla)

 

 

Jos haluat suoriutua lattiamateriaalien purkutyöstä leikiten käyttämällä vain yhtä konetta manuaalisten työkalujen sijaan, hanki valikoimaasi MULE B. Kone kestää ahkeraakin käyttöä, jolloin sinä saat paitsi tyytyväisen asiakkaan, myös tuottoisan bisneksen. 

 

Kysy lisätietoja tai tilaa omasi osoitteesta myynti@tammiholma.fi tai suoraan oman alueesi edustajalta:

 

Myynti Helsinki
Jaakko Kirjavainen
040 6694 869
jaakko.kirjavainen@tammiholma.fi     

 

Myynti Helsinki
Jussi Kirjavainen
040 5012 687
jussi.kirjavainen@tammiholma.fi      

   

Myynti Helsinki
Kimmo Puro
0400 5177 99
kimmo.puro@tammiholma.fi

 

Myynti Jyväskylä
Janne Manner
045 114 1944
janne.manner@tammiholma.fi

 

Myynti Oulu
Mika Jaara
040 621 6789
mika.jaara@tammiholma.fi

 

Myynti Turku
Henrik Hollsten
0400 770 295
henrik.hollsten@tammiholma.fi

 

Myynti Seinäjoki

Vesa Korvola
0400 882 078
vesa.korvola@tammiholma.fi

 

Huolto ja varaosat

Ari Backlund
040 7468 106
ari.backlund@tammiholma.fi