< Takaisin

PullmanErmator S36 rakennusimuri

Kuvaus


Rakennusimuri 3 x1260W ja HEPA-suodattimilla (3 kpl). PullmanErmator S36 imuri on myös H-luokka hyväksytty (TUEV DIN EN 60335-2-69:2015-07 Annex AA) alkuperäisillä hieno- ja Hepa-suodattimilla. H-luokka imurina soveltuu myös asbestipölylle (AFS 2006:1) ja kvartsipölylle (AFS 2015:2) alkuperäisillä DOP-testatuilla ja numeroiduilla Hepa-suodattimilla. Longopac vakiona. PullmanErmator S36 imuri sopii erinomaisesti käytettäväksi tehokkaampien lattianhiomakoneiden kanssa pölyhaittojen minimoimiseksi.

  • Teho 3 x 1260 W/230 V
  • Paino 63 kg
  • Ilmansiirto 600 m3/h
  • Imuteho 22 kPa
  • Hienosuodatin (kartiomallinen)
  • HEPA-suodatin H13 (3 kpl) DOP-testattu ja numeroitu
  • Suodattimen puhdistus
  • Mitat (p x l x k) 885 x 600 x 1515 mm
  • Varustesarja ø 50mm, letku 5m, käsiputki ja suulake
  • Longopac on vakiovaruste

 

Dokumentit


Avainsanat


hepa, rakennusimuri, s-line,

Ota yhteyttä

Yhteydenottolomake


 

Myynti

Jussi Kirjavainen
Puhelinnumero:
Sähköposti: jussi.kirjavainen@tammiholma.fi

Mika Jaara (Pohjois-Suomi)
Puhelinnumero:
Sähköposti: mika.jaara@tammiholma.fi

Janne Manner (Kiilatie 2 B 2, 40320 Jyväskylä)
Puhelinnumero:
Sähköposti: janne.manner@tammiholma.fi

Kimmo Puro
Puhelinnumero:
Sähköposti: kimmo.puro@tammiholma.fi

Jaakko Kirjavainen
Puhelinnumero:
Sähköposti: jaakko.kirjavainen@tammiholma.fi

Miika Huhtala (Länsi-Suomi)
Puhelinnumero: 0400 770 295
Sähköposti: miika.huhtala@tammiholma.fi

Vesa Korvola (Pohjanmaa)
Puhelinnumero: 040 088 2078
Sähköposti: vesa.korvola@tammiholma.fi