< Takaisin

PullmanErmator S13 rakennusimuri

Kuvaus


Rakennusimuri 1 x 1260W ja HEPA-suodattimella (1 kpl). PullmanErmator S13 imuri on myös H-luokka hyväksytty (TUEV DIN EN 60335-2-69:2015-07 Annex AA) alkuperäisillä hieno- ja Hepa- suodattimilla. H-luokka imurina soveltuu myös asbestipölylle (AFS 2006:1) ja kvartsipölylle (AFS 2015:2) alkuperäisillä DOP-testatuilla ja numeroiduilla Hepa-suodattimilla. Longopac vakiona.

  • Teho 1260 W/230 V
  • Paino 27 kg
  • Ilmansiirto 210 m3/h
  • Imuteho 22 kPa
  • Hienosuodatin (kartiomallinen)
  • HEPA-suodatin H13 (1 kpl) DOP-testettu ja numeroitu
  • Suodattimen puhdistus
  • Pistotulppaliitäntä esim. käsityökaluille
  • Mitat (p x l x k) 680 x 380 x 1100 mm
  • Varustesarja ø38mm, letku 5m, käsiputki ja suulake
  • Saatavilla myös rakosuulake sekä pyöröharjasuulake
  • Longopac on vakiovaruste

Dokumentit


Avainsanat


Ota yhteyttä

Yhteydenottolomake


 

Myynti

Jussi Kirjavainen
Puhelinnumero:
Sähköposti: jussi.kirjavainen@tammiholma.fi

Mika Jaara (Pohjois-Suomi)
Puhelinnumero:
Sähköposti: mika.jaara@tammiholma.fi

Janne Manner (Kiilatie 2 B 2, 40320 Jyväskylä)
Puhelinnumero:
Sähköposti: janne.manner@tammiholma.fi

Kimmo Puro
Puhelinnumero:
Sähköposti: kimmo.puro@tammiholma.fi

Jaakko Kirjavainen
Puhelinnumero:
Sähköposti: jaakko.kirjavainen@tammiholma.fi

Miika Huhtala (Länsi-Suomi)
Puhelinnumero: 0400 770 295
Sähköposti: miika.huhtala@tammiholma.fi

Vesa Korvola (Pohjanmaa)
Puhelinnumero: 040 088 2078
Sähköposti: vesa.korvola@tammiholma.fi